Путін підписав указ про експропріацію активів норвезької компанії Amedia

Путін підписав указ про експропріацію активів норвезької компанії Amedia
путин,путін

Російський президент Владімір Путін передав в управління Росмайна частки в мережі друкарень "Прайм Прінт", які належали норвезькій медіакомпанії Amedia .

Відповідний указ оприлюднено на офіційному порталі правової інформації РФ, пише російська редакція Forbes.

Йдеться про друкарні "Прайм Прінт" у Москві, Єкатеринбурзі, Новосибірську, Челябінську та Воронежі. Норвезька компанія "Амедіа Істерн Юероп" є єдиним акціонером "Прайм Прінт" у Москві, Нижньому Новгороді, Єкатеринбурзі та Челябінську, а також мажоритарним акціонером однойменних компаній у Новосибірську та Воронежі.

У квітні минулого року норвезька Amedia повідомила про передачу свого бізнесу в управління головному редактору російської "Нової газети" Дмитру Муратову, оскільки через вторгнення РФ в Україну Amedia не може продовжувати розвивати поліграфічний бізнес у країні-агресорці.

Amedia AS є другою найбільшою медіакомпанією в Норвегії, вона повністю або частково володіє 50 місцевими та регіональними газетами, онлайн-виданнями та друкарнями, а також власним інформаційним агентством Avisenes Nyhetsbyrå.

Читайте також: Путін забрав російський бізнес французької Danone та данської Carlsberg (оновлено)

Як повідомлялося, у липні російський президент Владімір Путін доручив передати у тимчасове управління активи данської компанії Carlsberg та французької Danone в Росії. Так, Росмайну передано 100% "Балтики", які належали Carlsberg, а також 100% російського бізнесу Danone.

Після цього керівником "Балтики" призначили Таймураза Боллоєва, власника компанії-постачальника обмундирування для російської армії. Боллоєв також вважають близьким до друга Путіна мільярдера Юрія Ковальчука, який виявляв інтерес до "Балтики".

Водночас керівником компанії "Данон Росія" призначили 32-річного племінника голови Чечні Рамзана Кадирова та міністра сільського господарства республіки Ібрагіма (Якуба) Закрієва.

Нагадаймо, у березні російський президент Владімір Путін підписав указ про запровадження тимчасового управління майном резидентів країн, які сама Росія називає "недружніми", у випадку, якщо в цих країнах Росію або російських фізичних чи юридичних осіб позбавлять власності.

Першими у переліку такого майна опинилися 83,73% енергетичної компанії "Юніпро", які належать німецькій Uniper SA, а також 98% компанії енергогенеруючої компанії "Фортум", яка належить структурам фінського енергохолдингу Fortum. Росімущєство призначило керівниками "Юніпро" та "Фортум" менеджерів корпорації "Роснєфть", якою керує один із найближчих соратників російського президента Ігор Сєчін.

Логіку тих призначень пояснив замміністр фінансів РФ Олексій Моісєєв. За його словами, управляти іноземними активами будуть російські компанії, які постраждали від санкцій: "Хто постраждав – тому і управляти".

Фінський енергохолдинг Fortum у травні 2022 року оголосив про припинення бізнесу в Росії і планував продати свої російські активи, у тому числі 98,23% у ПАТ "Фортум".

Російські компанії "Фортум" і "Юніпро" володіють 12 вугільними та газовими ТЕС потужністю 16 ГВт, також "Фортум" належать 29,45% акцій ТГК-1 (володіє ТЕС і ГЕС на північному заході РФ, підконтрольна "Газпром енергохолдингу"), вітро- та сонячна генерація.

Актуально

Резонанс

Теги