В Україні заарештували майно заводу російського олігарха

Читать на русском
В Україні заарештували майно заводу російського олігарха
В Україні заарештували майно заводу російського олігарха

Крупного виробника титанових труб в Україні викрили в ухиленні від податків в особливо великих розмірах, майно підприємства було заарештовано. Йдеться про завод "ВСМПО Титан України", бенефіціаром якого є російський олігарх Михайло Шелков.

Об этом сообщает Компромат 2.0

Про це повідомило Бюро економічної безпеки (БЕБ). У відомстві прямо озвучили ім’я олігарха, а також нагадали, що проти Шелкова вже запроваджено санкції РНБО.

Держбюджет України недорахувався десятків мільйонів гривень доходів. Слідству вдалося з’ясувати, що посадові особи заводу використали одразу кілька схем із "мінімізації" податкових платежів:

  • керівництво заводу сформувало фейкові витрати підприємства на суму понад 155 млн грн, що призвело до несплати до держбюджету майже 40 млн грн ПДВ та податку на прибуток;

  • у 2019-2022 роках директор заводу також намагався приховати активи підприємства, фіктивно продавши іншій юридичній особі верстати, печі, комп’ютерну техніку, електроустаткування та інше майно; при цьому фактично майно продовжувало використовувати сам завод.

"Співробітники ВЕБ на підставі ухвали слідчого судді наклали арешт на майно та обладнання", – йдеться у повідомленні. Розслідування продовжується.

Нагадаємо, раніше Шелков втратив частину своїх активів в Україні. Зокрема, це 100% корпоративних прав, рухоме та нерухоме майно та 14,4 млн гривень коштів Демуринського гірничо-збагачувального комбінату (ГЗК). Підприємство передано передали Фонду держмайна (ФДМ) України, у майбутньому на нього чекає або приватизація, або здача в оренду від імені держави Україна. Також було вилучено і корпоративні права "ВСМПО Титан України".

Источник: Русский репортер

Актуально

Резонанс

Теги