В Європі “життя на кону” через низькі запаси та загрозу скорочення поставок газу - Financial Times

14.09.2021 17:31


Білий дім стурбований через загрози енергетичній безпеці Європи вже цієї зими, — про це пише американське видання Financial Times у недільній статті “Американський радник попереджає, що в Європі “життя на кону” через низькі запаси та загрозу скорочення поставок.

Об этом сообщает Дедал


За словами авторів статті, у Білому домі хвилюються через газову залежність Європи від Росії в енергопостачанні, зазначає Голос Америки.


«Якщо зима буде справді холодною, до січня-лютого у вас можуть закінчитися запаси газу. І це те, що мене турбує", — сказав у коментарі Financial Times Старший радник з енергетичної безпеки Держдепу США Амос Хохстейн під час візиту до Києва.


Росія “недопоставляє газ, порівняно зі своїми традиційними поставками”, що призвело до найвищих в історії цін, — мовиться у статті.


За словами Хохстейна, мова вже не йде про геополітику. “На кону — життя людей”, — сказав він журналістам FT.


У Москві відкидають звинувачення у причетності до високих цін на газ у Європі. Минулого тижня президент Путін заявив, що до зростання цін призвели рішення “розумних всезнайок” у Єврокомісії, які наполягали на ринковому ціноутворенні.


11 вересня посольство Росії у Британії заявило, що “Північний потік-2” запрацює ще до кінця цього року: “Газпром підтверджує, що перший газ через газопровід “Північний потік-2” буде надісланий у Європу до кінця 2021 року”.


Сполучені Штаті офіційно виступають проти завершення будівництва газопроводу, втім адміністрація Президента Байдена у травні цього року не продовжила санкції проти компаній, що будують цей газопровід. Крім того, США призупинили санкції проти прихильного до Путіна керівника Nord Stream 2 AG Матіаса Варнінга.


Білий дім заявив, що санкції знову запрацюють, якщо Росія використовуватиме газопровід як “зброю” проти України та інших союзників.


Західні оглядачі переконані, що Кремль через газопровід “Північний потік -2” намагається підірвати економіку України.


Британський експерт Тімоті Еш, реагуючи на статтю FT, написав у Твітері: “Думаю, що “Північний потік -2” та Білорусь мають на меті вичавити Україну — і Німеччина є в цьому співучасником”.


«Аргумент»


Источник: Незыгарь