"Нова методичка": Кремль зажадав від російських ЗМІ не називати Зеленського президентом України

Читать на русском

"Нова методичка": Кремль зажадав від російських ЗМІ не називати Зеленського президентом України

Кремль вимагає від російських ЗМІ не називати Володимира Зеленського президентом.

Про це пише видання «Холод».

Зазначається, що, за словами співрозмовників видання, чиновники адміністрації президента РФ запропонували пропагандистським ЗМІ при висвітленні діяльності президента України не згадувати його посаду або описувати її як «режим Зеленського». Директиву надіслали 15 вересня. Нав’язати нові стандарти намагаються всім: від ТАРС до «Ридівки».

Як зазначають журналісти видання, «повсюдного виконання нової вимоги поки що не спостерігається». РИА Новости, як і раніше, пишуть, що Зеленський президент. Агентство Regnum, яке до 15 вересня називало Зеленського переважно президентом, тепер пише про нього інакше: «глава київського режиму», «київський лідер» та «український лідер».

Із початку війни в Україні російська влада стала найбільш активно стежити за формулюваннями, які використовують ЗМІ. Так, війну заборонено називати війною, а у виборі джерел інформації можна спиратися лише на офіційні російські дані. В адміністрації президента РФ для співробітників провладних ЗМІ стали частіше готувати методики про те, як варто висвітлювати ті чи інші гучні події.

Актуально

Резонанс

Теги