Главная>>Блоги>>Сольвар Руслан Николаевич>>Руслан Сольвар привітав Мотовилівку з Днем села

Руслан Сольвар привітав Мотовилівку з Днем села Избранное

31.07.2017 12:20

Мотовилівка відсвяткувала свій День села. На свято завітала Олеся Бурдик, помічниця народного депутата України Руслана Сольвара, щоб передати представникам сільської громади привітання та невеличкі подарунки від нардепа Сольвара.

 

У 2018-ому році село відсвяткує своє тисячоріччя, а тому підготовка до масштабної річниці розпочалась вже зараз. З нагоди такої події Руслан Сольвар передав подарунки для сільського Будинку культури, де цього разу проходило святкування — та, безумовно, пройде і наступного.

 

«З Днем народження вас, сусіди! Хай у вашій громаді панує любов та підтримка! Миру всім нам!» — побажала селу Олеся Бурдик.

 

Нагадаємо, що Мотовилівка — давнє українське село, що знаходиться у Фастівському районі Київської області. На даний момент в селі проживає близько трьох з половиною тисяч осіб. Мотовилівка розташована за 60 кілометрів від Києва.

 

Мотовилівка бере свій початок у 1712-1714 роках, коли за умовами Прутського договору 1711 року козаки-російські піддані українських земель змушені були переселитись на лівий берег річки Стугни з Мотовилівських земель, хоча раніше вони проживали на правому березі, — тепер на цьому місці стоїть нинішнє село Велика Мотовилівка.

 

На початку ХIХ-ого сторіччя Мотовилівка відійшла польському поміщику, археологу Едуарду Руліковському. Поверх руїн старого замку був збудований цегловий двохповерховий палац, в якому і жив останній поміщик.

 

На той час в Мотовилівці було дві церкви: перша з них, церква Святої Богородиці, була побудована в 1746-ому році, але не дійшла до наших днів — у 1962-ому році її зруйнувала радянська влада. Другу з них, дерев’яну Покровську церкву, заклали в 1839 році. Також на території села був Київський Братський монастир: звідси і пішла назва села «Чернеча Мотовилівка» — від великої кількості ченців, що проживали поруч.

 

Наприкінці 1917-ого року в селі було засновано одне з найперших товариств «Просвіта» на Фастівщині.

 

До 1940-ого року село почергово називалось Гуляники, Камєнєво та Казенною Мотовилівкою. Під час Другої світової війни була проголошена ще одна назва — Червона Мотовилівка. У 1941-1943 рр. селу повернули назву Казенна Мотовилівка, але з поверненням радянської влади з 1944 року село знову перейменували на Червону Мотовилівку. З 2 квітня 2016 року назва скорочена до одного слова — Мотовилівка.

Другие материалы в этой категории: « Діяльність Руслана Сольвара в його виборчому окрузі