"У ЄС зараз немає єдності": заступник міністра економіки прокоментував ембарго на українську продукцію

Читать на русском

"У ЄС зараз немає єдності": заступник міністра економіки прокоментував ембарго на українську продукцію

Угорщина не просто продовжила ембарго на українську агропродукцію, а додатково заборонила ввезення ще 25 продуктів, ввезення яких раніше не блокувалося, включаючи м’ясо.

Про це повідомив замміністра економіки Тарас Качка в інтерв’ю Politico.

"Ці довільні заборони просто кумедні. Я думаю, що Угорщина тут робить політичну заяву про те, що вона хоче заблокувати торгівлю з Україною, а також повністю ігнорувати Брюссель. І саме тому я думаю, що це дуже сміливий рух проти нас обох із боку Будапешта ", — сказав Качка.

Він каже, що додаткові заборони Угорщини мають здебільшого символічний характер, оскільки Україна не експортує до цієї країни багато яловичини чи свинини.

Польща теж розширила свою попередню заборону, включивши до неї українське борошно та корми.

"Це вплине на значну частину нашого експорту", — наголосив Качка.

А Словаччина просто продовжила обмеження, які було введено нею до того.

Тарас Качка вважає, що позиція Угорщини та Польщі створює проблеми для всього ЄС і показує, що у блоці немає єдності.

"Протягом багатьох років саме Європейська комісія є посередником у торгових переговорах та інститутом торгової політики для всього ЄС. І ми звикли працювати на цій основі. Системний підхід Будапешта та Варшави щодо ігнорування позиції інститутів ЄС у торговельній політиці, я думаю, буде проблемою для ЄС загалом, тому що там зараз немає єдності", — сказав заступник міністра.

Він вважає, що "весь світ має побачити, як держави-члени ЄС поводяться стосовно торгових партнерів та свого Союзу, тому що це може впливати і на інші держави".

Качка заявив, що, говорячи про захист своїх фермерів, Варшава лукавить, оскільки "польська заборона не допоможе фермерам, вона ніяк не вплине на ціни, тому що ціни формуються глобально".

"Те, що вони роблять, ґрунтується на громадській думці", — вважає чиновник.

Також міністр запевняє, що Україна готова запровадити систему експортних ліцензій на зерно "в реальному часі" та у потрібний момент уповільнити експорт, щоб не викликати "цунамі" на ринках у сусідніх країнах.

 qrxiquiuqiezant

Актуально

Резонанс

Теги