Главная>>Новости>>БІОЕНЕРГЕТИЧНІ КУЛЬТУРИ ВИРОЩУЮТЬ У ЯЛТУШКОВІ

БІОЕНЕРГЕТИЧНІ КУЛЬТУРИ ВИРОЩУЮТЬ У ЯЛТУШКОВІ

30.11.-0001 00:00

ЯЛТУШКІВСЬКА дослідно-селекційна станція інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків упродовж десятиліть впроваджує новітні технології, впевнено переживши нелегкий пострадянський час, коли більшість господарств просто зникли з лиця землі, і впевнено залишається на плаву досі.

Селекціонери активно співпрацюють з провідними європейськими дослідними установами за міжнародною програмою “Горизонт-2020”. Закладено, зокрема, і пілотний проект із вирощування біоенергетичних культур на малопродуктивних землях, який виконується за міжнародною програмою “Стан вирощування біомаси на маргінальних землях Європи “SEEMLA”. У рамках виконання проекту ведеться активна співпраця ялтушківчан з провідними університетами Німеччини, Франції, Греції, Італії. Одним із основних завдань проекту є використання земель несільгосппризначення. З цією метою станція використовує колишній полігон по бутових відходів, площею 2 га. Німецькими фахівцями було відібрано зразки фунту, на основі проведених аналізів зроблено науковий висновок про придатність даної землі для вирощування біоенергетичних культур. Тому невдовзі тут було висаджено 1 га енергетичної верби та більш як півгектара міскаптусу під керівництвом молодшого наукового співробітника Юлії Кравчук. Усі зафати станції, згідно з договором, буде компенсовано.

У нашій країні не використовується близько 5 млн. га земель несільськогосподарського призначення,тому наша дослідно-селекційна станція має на меті навчити співгромадян, як ефективно та з користю вирощувати на таких землях біоенергетичні культури, регулярно організовуючи тематичні семінари.

 

Джерело статті: газета «Подільський край».